Minister wskazuje przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej

Minister wskazuje przedsięwzięcia służące poprawie efektywności energetycznej

Wykaz opublikowany przez ministra energii to dla właściciela firmy lub zakładu przemysłowego spis pomysłów na poprawę efektywności energetycznej jego przedsiębiorstwa.

Oszczędzanie energii powinno być bardzo ważne dla każdego przedsiębiorstwa. Odpowiednie gospodarowanie energią nie tylko dobrze wpływa na środowisko, lecz także pozwala na redukcję kosztów energii przy zwiększeniu jej wydajności. Dlatego do polskiego prawa wprowadzone zostały obowiązkowe audyty efektywności energetycznej, które mają sprawdzić, czy nasze przedsiębiorstwo działa efektywnie oraz pokazać, co należy zrobić, aby tę efektywność poprawić. Listę takich działań znajdziemy w akcie prawnym opublikowanym na podstawie ustawy o efektywności energetycznej z 20 maja 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 831).

Dokument ten to wydane 12 grudnia ub.r. obwieszczenie ministra energii z 23 listopada 2016 r. w sprawie szczegółowego wykazu przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej (Monitor Polski z 2016 r. poz. 1184). Jest to niejako uzupełnienie ustawy o efektywności energetycznej (odnośnik do wykazu znajduje się w art. 19 pkt 2 ustawy), które stanowi dla każdego właściciela firmy lub zakładu przemysłowego idealny spis pomysłów na poprawę efektywności energetycznej.

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Aby zobaczyć cały artykuł,
zaloguj się lub zamów dostęp i zyskaj:

  • poprawnie określisz czasookres wykonywania sprawdzeń instalacji
  • zoptymalizujesz zużycie energii elektrycznej w zakładzie przemysłowym oraz będziesz w stanie właściwie ocenić parametry energii elektrycznej
  • dostaniesz praktyczne wskazówki, jak przeprowadzać wymagane prawem kontrolne pomiary w instalacjach elektrycznych
  • dowiesz się, jak sprawdzać skuteczność ochrony przeciwporażeniowej i przeciwpożarowej
Kup pełny dostep teraz »

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła